PVC Yer Kaplaması
December 19, 2023
LVT-SPC Yer Kaplamaları
December 21, 2023

Duvar Kağıtları

Duvar Kağıdı Çeşitleri
  • Vinil Duvar Kağıtları
  • Doğal Duvar Kağıtları
  • Tekstil Duvar Kağıtları
  • Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları
  • Boyanabilir Duvar Kağıtları

Vinil Duvar Kağıtları: En yaygın kullanılan duvar kağıdıdır. Kaliteli kağıt üstüne çeşitli metotlarla desen basılır ve pvc ile kaplanır. Çok geniş desen ve renk seçeneği ile her türlü mekanlarda kullanılabilinir. Dayanıklı, su geçirmez ve kolayca silinebilirler. Bazı özel üretimler hariç genellikle rulo olarak satılır.Rulolar, üst üste bindirmeden ve arada boşluk bırakmadan yan yana yapıştırılır.Böylece ek yeri belli olmaz ve desende bütünlük sağlanır. Rulo Eni: 0.52-0.53 metre
Rulo boyu: 10.00 metre civarında

Tekstil tabanlı duvar kağıtları: Daha çok yoğun trafik olan mekanlarda tercih edilir. Islak sünger ve sabunla temizlenir.Darbelere ve güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Enlerin geniş olması uygulama hızını artırır, ruloların uzun olması ise tavan yüksekliğinden bağımsız olarak zayiatın azalmasını sağlar.Yatırım maliyeti yüksek,işletme maliyeti ise çok düşüktür.Uluslararası yangın, ses ve dayanıklılık standartlarına sahiptir.İşyerleri, otel, kafeterya-restaurant ve hastaneler için önerilir.
Rulo Eni: 1.32-1.37 metre
Rulo boyu: 30.00 metre civarında

Doğal Duvar Kağıtları: Doğal liflerin genellikle kağıt taban üzerine yapıştırılması ile üretilir. Malzemenin doğası gereği üretimlerde ton ve kalınlık farkı olabilir ve ek yerleri belli olur. Uygulaması ve temizliği özel itina ister.
*Hasır
*Mantar
*Kağıt lifleri
*Mika, porselen, taş ve metal fiberlerden üretilenler.

Tekstil Duvar Kağıtları:Tek bir hammaddeden veya birkaçının birleşiminden meydana gelebilir. Genellikle kağıt tabanlı duvar kağıtlarıdır. Ancak son zamanlarda non-woven taban yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulaması ve temizliği özel itina ister.
*Doğal lifler:Pamuk, keten, ipek.
*Sentetik lifler: Polyester, polyamid, akrilik

Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları:Geleneksel duvar kağıdıdır. Üretim ve kullanım alanları oldukça daralmıştır. Uygulaması kolaydır.Kenarlar üst üste bindirilerek döşenir.Az nemli bezle temizlenebilir, güneş ışığına dayanıklı değildir.

Boyanabilir Duvar Kağıtları: Genel olarak cam tekstilden üretilen beyaz dokulu duvar kaplamasıdır. Uygun boya ile boyanır ve dokulu olması nedeniyle farklı görünümler elde edilebilinir. En az 3-5 sefer boyanabilir.

UYGULAMA ALANLARI
Otel, Restaurant, Sinema, Tiyatro, Toplantı Salonu, Üst Düzey Ofis, Showroom

Markalar

Duvar Kağıtlarında önde gelen markaları sunuyor, kalite ve şıklığı yaşam alanlarınıza taşıyoruz.